Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
DRŽAVNI PRVACI U NAJJAČOJ KATEGORIJI NIKOLA MIHAILOVIĆ I EMINA CERIĆ
DRŽAVNI PRVACI U NAJMLAĐOJ KATEGORIJI MEŠANOVIĆ MENSUR I ZLOTRG ZARA
U ILIJAŠU ODRŽANO BALKANSKO PRVENSTVO ZA VETERANE
EVROPSKO PRVENSTVO ZA MLADE U POLJSKOJ
DODJELA PRIZNANJA NAJBOLJIM IGRAČIMA 2022/23

Choose Language

BANJA LUKA I SPIN 2012 OSVOJILI TITULE

Nakon juniorskog ekipnog prvenstva Tuzla je bila domaćin i državnog kadetskog ekipnog prvenstva Bosne i Hercegovine na kom smo se obradovali velikom odzivu ekipa. Nastupilo je 12 muških i 7 ženskih ekipa. Nakon uzbudljivih mečeva titule su zasluženo osvojili kadeti STK "Banja Luka" iz Banjaluke i kadetkinje STK "Spin 2012" iz Sarajeva.

Banjalučani su do titule došli sigurnom igrom u kvalifikacionoj grupi gdje su bili bolji od Kreševa i Lukavca sa po 3:0, da bi na kraju za plasman u finalnu grupu savladali Vitez sa 3:1. U finalnoj grupi su pokazali više upornosti i bolju igru od Ilijaša (3:2) i Bugojna (3:1) te su tako svom klubu donijeli novu titulu. Ilijaš je pobjedom nad Bugojnom od 3:1 obezbijedio plasman na drugo mjesto.

Takmičarke STK Spin 2012 (Sarajevo) su odoljele iskušenjima u teškoj grupi protiv ekipe CM iz Viteza (3:2) i Bugojna (3:1). U polufinalu su savladale odličnu ekipu Hašim Spahić iz Ilijaša sa 3:2, dok je Kreka Edelex bio bolji od Bugojna. U finalu su Sarajke pokazale zavidnu formu i smirenost u teškim trenucima protiv ekipe Kreka Edelex (Tuzla) za pobjedu od 3:2 i titulu prvaka.