Choose Language

Deveto otvoreno međunarodno stonotenisko prvenstvo za veterane i rekreativce "Banjaluka 2012" održano je u Sportskoj dvorani "Obilićevo" u Banjoj Luci. Ovu smotru otvorio je predsjednik Skupštine grada Banjaluka Slobodan Gavranović. Na prvenstvu je nastupilo 85 takmičara iz BiH, Srbije, Hrvatske, Crne Gore i Slovenije.

veterani banjaluka

U kategoriji do 39 godina trijumfovao je Bojan Sadžak iz Zagreba koji je sa 3:1 savladao sugrađanina Marija Juričevića.

U kategoriji igrača od 40 do 49 godina slavio je Mihailović Igor iz Banje Luke pošto je u finalu savladao Ljubišu Miloševića iz Beograda sa 3:0. Mihailović je trijumfovao i u igri parova. U dublu sa Slavkom Antonićem iz Prijedora savladalo je slovenački par Vidmar - Gajšek sa 3:0.

Ilija Tomić iz Zagreba u kategoriji od 50 do 59 godina osvojio je prvo mjesto pobjedom nad Semirom Ćerimom iz Zenice rezultatom 3:2, a preko 60 godina slavio je Tomislav Vrnčić iz Nove Gradiške pošto je sa 3:1 savladao Esada Ahmetovića iz Tuzle.

Kod dama prva je Prijedorčanka Dijana Grahovac koja je sa 3:1 bila uspješnija od Maje Andrijević iz Podgorice.