Choose Language

Nove medalje za BH takmičare

Stonoteniseri Bosne i Hercegovine nastavili su tradiciju uspješnih nastupa i na 22. Memorijalu "Antun Tova Stipančić" u Zagrebu na kojem je nastupilo preko 550 igrača iz cijele regije.

U konkurenciji seniorki Hadžiahmetović Emina (Spin 2012 - Sarajevo) je osvojila drugo mjesto, a u finalu je poražena od hrvatske reprezentativke Petre Petek. Hadžiahmetovićeva je u polufinalu bila bolja od Bušatlić Belme (Željezničar - Sarajevo) koja je na kraju zauzela treće mjesto.

tova emina belma

Bakir Husremović, član stonoteniskog kluba "STENS - EURO-ASFALT" Sarajevo, osvojio je treće mjesto u konkurenciji najmalđih kadeta. Nakon međunarodnog turnira u Varaždinu i osvojene dvije bronzane medalje, Bakir je nastavio nizati uspjehe na međunarodnoj sceni.

Dan prije, u starijoj kategoriji (mlađi kadeti) Bakir se plasirao među 16 najboljih, što je takođe sjajan rezultat.

tova husremovic

Bosnu i Hercegovinu su na ovom turniru predstavljali igrači iz sarajevskih klubova Spin 2012, Željezničar, Stens-Euroasfalt i Novi Grad, te Stens 73 iz Cazina, Bugojno (Bugojno) i CM iz Viteza.