Choose Language

Pobjednici Admir Duranspahić i Emina Hadžiahmetović

Proteklog vikenda u Ilijašu je održano 23. Državno pojedinačno prvenstvo u stonom tenisu za seniore i seniorke. Učešće je uzelo preko 70 seniora i seniorki. Igralo se pojedinačno i dublovi u obje konkurencije.

Nakon vrlo kvalitetnih mečeva kod seniora prvo mjesto osvojio je Admir Duranspahić koji trenutno nastupa u Francuskoj. On je u finalu savladao Srđana MIličevića iz stonoteniskog kluba "Vogošća" rezultatom 4:1. Treće mjesto su podijelili Feđa Jašarević STK "Alađa" - Sarajevo i Ivan Bobaš iz STK "Mostar" - Mostar.

seniori 2015 16 single

Kod seniorki u finalu su se sastale klubske kolegice iz STK "Spin 2012" - Sarajevo, Emina Hadžiahmetović i Ivona Baškarad. Emina Hadžiahmetović je sigurnom igrom slavila rezultatom 4:0, a treće mjesto su podijelile Sanja Milojica iz STK "Prijedor" - Prijedor i Snežana Marković iz STK "Spin 2012" - Sarajevo.

seniorke 2015 16 single

U igri parova Admir Duranspahić i Ivan Bobaš bili su bolji od dubla Anes Alić i Amer Muftić oba STK "Aladža" - Sarajevo rezultatom 3:2. Treće mjesto su podijelili dublovi Vedran Maksimović i Siniša Marčetić oba STK "Borac" - Banja Luka kao i dubl Aličić Armin i Srđan Miličević oba iz STK "Vogošća".

seniori 2015 16 dubl

Kod seniorki u dublu prvo mjesto osvojile su Emina Hadžiahmetović i Ivona Baškarad pobjedom nad Sanjom Milojicom i Nedžmom Mulalić. Treće mjesto u dublu su podijelile Iva Knezović / Alemka Hasečić i Snežana Marković / Elda Šehić.

seniorke 2015 16 dubl

Pehare, medalje i diplome za prva tri mjesta seniorima i seniorkama uručili su dogradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka, Slavko Antonić potpredsjednik Saveza i ispred organizatora Alen Divović.

Vrhovni sudija na prvenstvu bio je Ibrahim Divović iz Sarajeva, a Delegat ispred STS BiH Sead Pašić iz Sarajeva.

Organizaciju 23.Državnog prvenstva u stonom tenisu vrlo uspješno je obavio Stonoteniski klub "STAD" iz Sarajeva.