Juniorke i kadeti na drugom mjestu u grupi

Drugog dana 56. Evropskog prvenstva za mlade u Ostravi i ženska juniorska ekipa i muška kadetska ekipa uspjele su osvojiti drugo mjesto u svojim kvalifikacionim grupama. Juniorke su poražene od Engleske sa 2:3 i pobjedile su Norvešku sa 3:1, dok su kadeti maksimalnom pobjedom nad Velsom od 3:0 zahvaljujući boljem omjeru partija značajno popravili eventualni plasman na EP.

logoEYC2013Juniorke su prvo odigrale naporan meč u 5 partija protiv Engleske u kojem su poražene sa 2:3, a jedino je Hadžiahmetović Emina bila neriješiva enigma za Engleskinje i osvojila 2 boda za naš tim. Treba reći da je Milojica Sanja propustila vođstvo od 2:0 u setovima protiv Marie Tsaptsinos.

Posljednji meč u grupi protiv Norveške počeo je porazom naše najbolje igračice Hadžiahmetović Emine, ali su na visini zadatka bile Milojica Sanja i Kovač Ajla i donijele su prevagu našoj reprezentaciji, a Hadžiahmetovićeva nije sebi dozvolila drugi poraz u ovom meču.

Trećeg dana takmičenja, u nedelju 14. jula (11h) juniorke će za plasman među 16 najboljih ekipa Evrope igrati protiv Turske.

JUNIORKE

3. kolo
Bosna i Hercegovina - slobodna
Engleska - Norveška 3 : 2
Austrija - Armenija 3 : 0
 
4. kolo
Bosna i Hercegovina - Engleska 2 : 3

HADŽIAHMETOVIĆ, Emina - HO, Tin Tin 3 : 0 (12 : 10, 11 : 6, 11 : 3)               
MILOJICA, Sanja - TSAPTSINOS, Maria 2 : 3 (11 : 9, 12 : 10, 5 : 11, 8 : 11, 7 : 11)         
KOVAČ, Ajla - BOLTON, Emily 2 : 3 (11 : 5, 5 : 11, 6 : 11, 11 : 6, 4 : 11)         
HADŽIAHMETOVIĆ, Emina - TSAPTSINOS, Maria 3 : 2 (11 : 8, 5 : 11, 11 : 6, 4 : 11, 11 : 7)         
MILOJICA, Sanja - HO, Tin Tin 0 : 3 (8 : 11, 7 : 11, 5 : 11)
        
Norveška - Armenija 3:1

5. kolo
Bosna i Hercegovina - Norveška 3 : 1

HADŽIAHMETOVIĆ, Emina - AASEBØ, Anna Grutle 2 : 3 (11 : 9, 7 : 11, 11 : 6, 5 : 11, 7 : 11)
MILOJICA, Sanja - FOLKESON, Stine 3 : 0 (11 : 5, 11 : 6, 11 : 5)
KOVAČ, Ajla - NILSEN, Nora 3 : 0 (13 : 11, 11 : 9, 11 : 8)
HADŽIAHMETOVIĆ, Emina - FOLKESON, Stine 3 : 1 (11 : 6, 11 : 5, 8 : 11, 11 : 2)

Engleska - Austrija 3:1

1. Engleska
2. Bosna i Hercegovina
3. Austrija
4. Norveška
5. Armenija

 

KADETI

Muška kadetska reprezentacija, nakon početna dva poraza, uspjela je maksimalnom pobjedom nad Velsom od 3:0 izbiti na 2. mjesto u grupi i tako popraviti šanse za solidniji ukupan plasman na EP.

3. kolo
Vels - Bosna i Hercegovina 0 : 3

EVANS, Callum - MATKOVIĆ, Luka 0 : 3 (7 : 11, 9 : 11, 4 : 11 )
JENKINS, Jac - VUČIJAK, Marko 2 : 3 (14 : 12, 6 : 11, 11 : 9, 8 : 11, 8 : 11)
JENKINS, Jac, EVANS, Callum - MATKOVIĆ, Luka, VUČIJAK, Marko 0 : 3 (7 : 11, 11 : 13, 5 : 11)

Izrael - Luksemburg 3 : 1

1. Izrael
2. Bosna i Hercegovina
3. Luksemburg
4. Vels

 

Zvanične stranice 56. Evropskog prvenstva za mlade

 

 

 

Juniorke i kadeti na drugom mjestu u grupi

Drugog dana 56. Evropskog prvenstva za mlade u Ostravi i ženska juniorska ekipa i muška kadetska ekipa uspjele su osvojiti drugo mjesto u svojim kvalifikacionim grupama. Juniorke su poražene od Engleske sa 2:3 i pobjedile su Norvešku sa 3:1, dok su kadeti maksimalnom pobjedom nad Velsom od 3:0 zahvaljujući boljem omjeru partija značajno popravili eventualni plasman na EP.

logoEYC2013Juniorke su prvo odigrale naporan meč u 5 partija protiv Engleske u kojem su poražene sa 2:3, a jedino je Hadžiahmetović Emina bila neriješiva enigma za Engleskinje i osvojila 2 boda za naš tim. Treba reći da je Milojica Sanja propustila vođstvo od 2:0 u setovima protiv Marie Tsaptsinos.

Posljednji meč u grupi protiv Norveške počeo je porazom naše najbolje igračice Hadžiahmetović Emine, ali su na visini zadatka bile Milojica Sanja i Kovač Ajla i donijele su prevagu našoj reprezentaciji, a Hadžiahmetovićeva nije sebi dozvolila drugi poraz u ovom meču.

Trećeg dana takmičenja, u nedelju 14. jula (11h) juniorke će za plasman među 16 najboljih ekipa Evrope igrati protiv Turske.

JUNIORKE

3. kolo
Bosna i Hercegovina - slobodna
Engleska - Norveška 3 : 2
Austrija - Armenija 3 : 0
 
4. kolo
Bosna i Hercegovina - Engleska 2 : 3

HADŽIAHMETOVIĆ, Emina - HO, Tin Tin 3 : 0 (12 : 10, 11 : 6, 11 : 3)               
MILOJICA, Sanja - TSAPTSINOS, Maria 2 : 3 (11 : 9, 12 : 10, 5 : 11, 8 : 11, 7 : 11)         
KOVAČ, Ajla - BOLTON, Emily 2 : 3 (11 : 5, 5 : 11, 6 : 11, 11 : 6, 4 : 11)         
HADŽIAHMETOVIĆ, Emina - TSAPTSINOS, Maria 3 : 2 (11 : 8, 5 : 11, 11 : 6, 4 : 11, 11 : 7)         
MILOJICA, Sanja - HO, Tin Tin 0 : 3 (8 : 11, 7 : 11, 5 : 11)
        
Norveška - Armenija 3:1

5. kolo
Bosna i Hercegovina - Norveška 3 : 1

HADŽIAHMETOVIĆ, Emina - AASEBØ, Anna Grutle 2 : 3 (11 : 9, 7 : 11, 11 : 6, 5 : 11, 7 : 11)
MILOJICA, Sanja - FOLKESON, Stine 3 : 0 (11 : 5, 11 : 6, 11 : 5)
KOVAČ, Ajla - NILSEN, Nora 3 : 0 (13 : 11, 11 : 9, 11 : 8)
HADŽIAHMETOVIĆ, Emina - FOLKESON, Stine 3 : 1 (11 : 6, 11 : 5, 8 : 11, 11 : 2)

Engleska - Austrija 3:1

1. Engleska
2. Bosna i Hercegovina
3. Austrija
4. Norveška
5. Armenija

 

KADETI

Muška kadetska reprezentacija, nakon početna dva poraza, uspjela je maksimalnom pobjedom nad Velsom od 3:0 izbiti na 2. mjesto u grupi i tako popraviti šanse za solidniji ukupan plasman na EP.

3. kolo
Vels - Bosna i Hercegovina 0 : 3

EVANS, Callum - MATKOVIĆ, Luka 0 : 3 (7 : 11, 9 : 11, 4 : 11 )
JENKINS, Jac - VUČIJAK, Marko 2 : 3 (14 : 12, 6 : 11, 11 : 9, 8 : 11, 8 : 11)
JENKINS, Jac, EVANS, Callum - MATKOVIĆ, Luka, VUČIJAK, Marko 0 : 3 (7 : 11, 11 : 13, 5 : 11)

Izrael - Luksemburg 3 : 1

1. Izrael
2. Bosna i Hercegovina
3. Luksemburg
4. Vels

 

Zvanične stranice 56. Evropskog prvenstva za mlade