Šeta Ikbal i Hadžihajdić Azra pobjednici su Prvog TOP-a 8 Bosne i Hercegovine za kadete i kadetkinje koji je proteklog vikenda održan u Tuzli. Na turniru je nastupilo 16 kadeta i 16 kadetkinja koji su bili podjeljeni u grupe A i B. Ovo je treći uzastopni kadetski TOP 8 na kojem je Šeta Ikbal osvojio prvo mjesto.

top8kadeti 2012
Iako je takmičenje započeo neplaniranim porazom od Mihailović Nikole, Vogošćanin Šeta Ikbal uspio je da do kraja turnira pronađe dobru formu i trijumfuje u konkurenciji kadeta.  U finalnom meču Šeta je pobjedio Muharemagić Adisa iz Tuzle sa 3:2, dok je treće mjesto osvojio Čizmić Dino iz Cazina.

top8kadetkinje 2012

U konkurenciji kadetkinja u finalu smo gledali susret dviju igračica iz Tuzle. Hadžihajdić Azra je bila bolja od Ahmetović Azre, dok je treće mjesto osvojila Šehić Elda (Željezničar - Sarajevo).

Konačan plasman turnira TOP 8 kadeta i kadetkinja
Kadeti
Kadetkinje
1 Šeta Ikbal Vogošća - Vogošća 1 Hadžihajdić Azra Kreka - Tuzla
2 Muharemagić Adis Kreka - Tuzla 2 Ahmetović Azra Kreka - Tuzla
3 Čizmić Dino Stens 73 Elektrometal - Cazin 3 Šehić Elda Željezničar - Sarajevo
4 Vučijak Marko Mostar - Mostar 4 Vuković Nadežda Perućica - Foča
5 Matković Luka Bugojno - Bugojno 5 Iveljić Ivana Kreka - Tuzla
6 Mihailović Luka Banja Luka - Banja Luka 6 Salkić Ajla Stens 73 Elektrometal - Cazin
7 Hanić Mirza Kreka - Tuzla 7 Knezović Ivona Mostar - Mostar
8 Soldo Sandro Mostar - Mostar 8 Marković Snežana Perućica - Foča
9 Mihailović Nikola Banja Luka - Banja Luka 9 Mulalić Nedžma Željezničar - Sarajevo
10 Jukan Eldar Bugojno - Bugojno 10 Jovičić Jelica Elan - Šekovići
11 Mujičić Emir Banja Luka - Banja Luka 11 Krunić Milana Perućica - Foča
12 Popović Nikola Banja Luka - Banja Luka 12 Tupo Ilhana Bugojno - Bugojno
13 Nišić Jasmin Brka 2007 - Brčko Distrikt 13 Hasečić Alemka Željezničar - Sarajevo
14 Topić Lukas Mostar - Mostar 14 Milić Nataša Elan - Šekovići
15 Malinović Bojan Borac - Banja Luka 15 Hozić Mirna Željezničar - Sarajevo
16 Ljoljić Filip Željezničar - Sarajevo 16    

Šeta Ikbal i Hadžihajdić Azra pobjednici su Prvog TOP-a 8 Bosne i Hercegovine za kadete i kadetkinje koji je proteklog vikenda održan u Tuzli. Na turniru je nastupilo 16 kadeta i 16 kadetkinja koji su bili podjeljeni u grupe A i B. Ovo je treći uzastopni kadetski TOP 8 na kojem je Šeta Ikbal osvojio prvo mjesto.

top8kadeti 2012
Iako je takmičenje započeo neplaniranim porazom od Mihailović Nikole, Vogošćanin Šeta Ikbal uspio je da do kraja turnira pronađe dobru formu i trijumfuje u konkurenciji kadeta.  U finalnom meču Šeta je pobjedio Muharemagić Adisa iz Tuzle sa 3:2, dok je treće mjesto osvojio Čizmić Dino iz Cazina.

top8kadetkinje 2012

U konkurenciji kadetkinja u finalu smo gledali susret dviju igračica iz Tuzle. Hadžihajdić Azra je bila bolja od Ahmetović Azre, dok je treće mjesto osvojila Šehić Elda (Željezničar - Sarajevo).

Konačan plasman turnira TOP 8 kadeta i kadetkinja
Kadeti
Kadetkinje
1 Šeta Ikbal Vogošća - Vogošća 1 Hadžihajdić Azra Kreka - Tuzla
2 Muharemagić Adis Kreka - Tuzla 2 Ahmetović Azra Kreka - Tuzla
3 Čizmić Dino Stens 73 Elektrometal - Cazin 3 Šehić Elda Željezničar - Sarajevo
4 Vučijak Marko Mostar - Mostar 4 Vuković Nadežda Perućica - Foča
5 Matković Luka Bugojno - Bugojno 5 Iveljić Ivana Kreka - Tuzla
6 Mihailović Luka Banja Luka - Banja Luka 6 Salkić Ajla Stens 73 Elektrometal - Cazin
7 Hanić Mirza Kreka - Tuzla 7 Knezović Ivona Mostar - Mostar
8 Soldo Sandro Mostar - Mostar 8 Marković Snežana Perućica - Foča
9 Mihailović Nikola Banja Luka - Banja Luka 9 Mulalić Nedžma Željezničar - Sarajevo
10 Jukan Eldar Bugojno - Bugojno 10 Jovičić Jelica Elan - Šekovići
11 Mujičić Emir Banja Luka - Banja Luka 11 Krunić Milana Perućica - Foča
12 Popović Nikola Banja Luka - Banja Luka 12 Tupo Ilhana Bugojno - Bugojno
13 Nišić Jasmin Brka 2007 - Brčko Distrikt 13 Hasečić Alemka Željezničar - Sarajevo
14 Topić Lukas Mostar - Mostar 14 Milić Nataša Elan - Šekovići
15 Malinović Bojan Borac - Banja Luka 15 Hozić Mirna Željezničar - Sarajevo
16 Ljoljić Filip Željezničar - Sarajevo 16